Leden 2017

Pět Tibeťanů.

1. ledna 2017 v 14:10 # píšu, myslím a tak dál
Jsem člověk zajímající se o duchovní stránku života. Astrologie, duchovní literatura, náhody neexistují, život je takový jaký si ho uděláme v mysli, čakry, zázraky, duchové, pozitivní myšlení přitahuje pozitivní věci a tak dále a tak dále. Takže Pět Tibeťanů mě prostě nemohlo minout. Poprvé jsem si o těhle cvicích přečetla nedávno někde na blogu a teď jim byl věnován i článek v posledním čísle Elixíru, takže to beru jako znamení :D.

Jedná se vlastně o pět jednoduchých protahujících cviků, které vám harmonizují energetický tok v čakrách a pokud je budete cvičit pravidelně každý den, získáte větší pružnost těla, psychickou pohodu a hlavně omládnete. Cviky zaberou pár minut denně, má se začínat s každým po pěti opakováních a postupně zvyšovat maximálně do 21 opakování. Lidé se prý po několikaletém cvičení zbavili různých nemocí, ekzémů, únavy a hlavně omládli na tělu i duši. Do Evropy tento systém dotáhl jakýsi člověk, co sloužil v Indii a od tamních klášterních mnichů se dozvěděl tajemství mládí. Po několika letech se vrátil, vypadal mladší než před odjezdem a o jeho zázračném pobytu v Indii byla napsána i kniha, kde je těchto pět cviků duchovně i tělesně popsaných. Je to taková blbůstka, ale proč to nezkusit, že? :-)


Cviky jsou vážně jednoduché, já už je praktikuji týden ráno před snídání, ale dají se cvičit kdykoliv. Je fakt, že protáhnou a člověk se tak nějak cítí líp, že se tímhle nastartoval na nový den, tak doufám, že budu díky nim v padesáti vypadat na třicet :D