Jak (ne)prožívám Vánoce.

7. prosince 2016 v 21:36 |  # píšu, myslím a tak dál
Je to zvláštní, ale Vánoce zrovna dvakrát v oblibě nemám. Mohla bych to odůvodnit tím, že je to věkem, že už jsem starší a duch Vánoc mě před lety opustil nebo také tím, že jsem sama a zkrátka o samotě ty vánoční svátky působí spíše depresivním než klidným dojmem. Ano, částečně to bude i tím, trávit povánoční čas v práci zkrátka není tak lákavé jako být s rodinou nebo přítelem na horách. Cukroví nepeču ani ho jíst nechci, protože neznám míru a pak si to vyčítám, vánoční výzdobu neřeším, děti nemám a u pohádek moc sedět nevydržím. A hlavně, situace v mojí rodině není zrovna nejpříznivější a já jako Rak to docela prožívám.Moji rodiče jsou spolu skoro třicet let, což je v dnešní době sakra dost. Bohužel to mezi nimi už dlouho není ideální, spíš je to mezi nimi dost vyhrocené. Neustále se hádají a když přijdete na návštěvu a oni jsou do deseti minut v sobě, tak z toho nemáte zrovna dvakrát nejlepší pocit. Vím, že táta se k mámě nechová zrovna hezky a něco jako vzájemná podpora v manželství u nich neexistuje. Máma má zas před tátou spoustu tajemství a kdo ví, co mu v minulosti provedla, protože nevěřím, že je jeho chování vůčí ní tak bezohledné jen tak. Mám ještě sestru, ale přesto, že je jen o rok starší, tak spolu nemáme prakticky žádný vztah. Nestýkáme se a ani si nepíšeme. Nevím, jak si k ní mám najít cestu, protože z její strany nepřichází ani žádná snaha a je to věc, která mě dlouhodobě trápí. Nicméně s oběma rodiči vycházím dobře. Z toho vyplývá, že Vánoce jsou u nás asi poslední dva roky jedna velká přetvářka, alespoň z mýho pohledu. Všichni víme, jaké vztahy mezi námi panují, že máma s tátou nevychází, že já se ségrou jsme jako cizí, ale děláme, že o ničem nevíme. Jsme spolu, ale jako rodina rozhodně nefungujeme. Vždy u nás chyběla komunikace a teď se to projevuje v plné míře. Samozřejmě jsem ale vděčná za to, že mám rodiče, co mě mají rádi, že mám s kým trávit Štědrý večer, že dám i dostanu dárky a že jsme aspoň ten jeden den v roce spolu. Nicméně mě mrzí to pozadí, ta neúplnost, ten vnitřní rozklad, který se už asi nedá napravit.


Na druhou stranu je každý rok, i přes tohle všechno, u rozbalování dárků celkem sranda. Takže třeba budu letos překvapená. Třeba si se sestrou řeknu víc než tři věty a rodiče se nebudou hádat.
Ale jo, trochu se těším. Na reakce z dárků, co jsem koupila a na dárky, co dostanu (hlavně na knížky a novou podložku na cvičení, co jsem chtěla, hahaha :D). I na ten řízek se salátem. Tak snad to vyjde a nepřepadne mě vánoční melancholie.
 


Komentáře

1 Karin Karin | Web | 8. prosince 2016 v 12:40 | Reagovat

Vánoční nálady mě opustila asi v šesté třídě. Neví proč, ale najednou, jako by Vánoce ztratily kouzlo :). A co se týče rodiny, každý rok je stejný scénář a hádání ani na Štěsrý den nechybí. Asi naše osobní tradice :-D

2 Susane S. Susane S. | Web | 10. prosince 2016 v 3:18 | Reagovat

Úplně ti rozumím, Vánoční atmosféra už na mě dávno přestala působit tím správným dojmem, teď je to spíš o tom splašit dárky pro nejbližší a hlavně se z toho neposrat. :-D
Jinak napjaté vztahy mezi tvými rodiči mě mrzí, vím jaké to je, když to okatě neklape a ti dva se neumí udržet ani když přijdete po delší době na návštěvu ..

3 an an | Web | 10. prosince 2016 v 15:33 | Reagovat

Díky za komentář, i přes to, že byl krátký, tak mě potěšil.
Jinak souhlasím, já už taky v poslední době době Vánoce až tak moc nezbožňuju. Moji rodiče nemají až tak napjaté vztahy (trochu mě udivuje, že ti tvoji jsou pořád spolu, ale asi jim na tom něco vyhovuje), ale i tak ty svátky "klidu a pohody" jsou jeden velký stres, bohužel. A sníh ani nebývá.

4 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 10. prosince 2016 v 16:31 | Reagovat

Tak to vítej v klubu. To jsme dvě :-!
-Spřátelíš?

5 fakynn fakynn | E-mail | Web | 10. prosince 2016 v 16:40 | Reagovat

To mě mrzí... já teda s tátou nemluvím vůbec a s mámou nemám nejlepší vztah, ale tak nějak spolu držíme. A bráchové jsou malí, ale budu dělat všechno proto, aby jsme měli krásný vztah napořád.

Doufám, že třeba se ségrou to nějak urovnáte. Co ji prostě říct, že se ti nelíbí tenhle vztah a jste sestry, rodina, jít někam na víno a promluvit si? No... já mám sice dvě nevlastní sestry, ale byly jsme jako vlastní a měly fakt dobrý vztah a pak se to nějak posralo a jsme jak neznámí lidi a potkat se, tak se nepozdravíme. Ach jo, proč se lidi nemají ráda? Kor v rodině?

Snad i rodiče se nějak uklidní a urovnají to a kdyby ne, tak se vydají na cestu sice rozdílnou, ale stále budou v pohodě.

6 b. b. | Web | 10. prosince 2016 v 18:23 | Reagovat

[3]:: já ani nevím proč spolu jsou. Máma by byla bez táty úplně jiný, šťastný člověk. Ale táta by byl bez mámy totálně neschopný a ona bez něj zas úplně nezajištěná. :-?

[5]:: díky za příjemný komentář, vztah se ségrou mě mrzí fakt hodně, ale já ani nevím, o čem bysme spolu mluvili.. ale jsem odhodlaná se jí po vánocích zeptat jestli mě odveze domů, takže spolu možná strávíme půl hodiny v autě úplně samy :D jo, vztahy v rodině by měly být ty nejsilnější, ale bohužel tomu tak není.. vždy jsem chtěla velkou rodinu, kde se baví každý s každým.. ale mám přesný opak :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama